Wczorajszego dnia (1.04) na hali przy ul. Narutowicza 39a znów było dużo ruchu i świetnej zabawy! Nasi mali siatkarze z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w kolejnych sportowych wyzwaniach, doskonaląc swoją koordynację, szybkość i podstawowe elementy siatkówki.
Rozgrzewka i zabawy ruchowe:
- „Murarz” – dzieci przebiegały przez boisko, unikając „macek ośmiornicy” z piankowych rurek
- „Berek-krzyżak” – w tej wersji berka, aby uratować złapaną osobę, trzeba było się na niej położyć
- „Papuga” – dzieci naśladowały ćwiczenia pokazywane przez asystenta trenera, pana Andrzeja, który pełnił rolę piankowej rurki
- Tor przeszkód z wykorzystaniem jeża koordynacyjnego
Ćwiczenia w parach:
Dzieci skupiły się na poprawnych ćwiczeniach do odbić górnych i dolnych, a także na pierwszych próbach elementów ataku. To również doskonałe ćwiczenia do współpracy w parze.
Na zakończenie – kilka minut rozciągania i wyciszenia, by po intensywnych zajęciach wrócić do równowagi.
Każdy trening to nowe doświadczenia i kolejne kroki w siatkarskiej przygodzie. Dziękujemy wszystkim za świetną energię i widzimy się na następnych zajęciach.
Zajęcia odbyły się z wykorzystaniem nowego sprzętu, który został zakupiony dzięki dotacji przyznanej przez Urząd Miasta Żyrardów.


































