Tradycyjnie w grudniu Grodzisk gościł Ogólnopolski Świąteczny Turniej Siatkówki, który zgromadził 16 zespołów z całego Regionu centralnej Polski. Zawody rozegrano w trzy sektorowej hali przy ul. Westfala, a partnerem turnieju była firma Aryzta Polska.
Ekipy zostały podzielone na cztery grupy, a od pierwszych spotkań było widać, że zespół Projekt Siatkówka Plażowa Żyrardów jest doskonale przygotowany do rywalizacji. Drużyna z Żyrardowa przeszła fazę grupową jak burza, z meczu na mecz prezentując coraz wyższy poziom gry i rosnącą pewność siebie.
Najwięcej emocji przyniósł ćwierćfinał z zespołem z Radziejowic. Młoda i ambitna drużyna postawiła trudne warunki, jednak doświadczenie zawodników z Żyrardowa wzięło górę – spotkanie zakończyło się zwycięstwem PSPŻ 2:1. Jak się później okazało, był to najtrudniejszy moment turnieju dla triumfatorów.
Półfinał z Kamykami Warszawa był już pokazem pełnej kontroli nad wydarzeniami na boisku. Zespół z Żyrardowa wygrał pewnie 2:0 (25:15, 25:17), meldując się w finale. W decydującym starciu z MKS Volle Opoczno zawodnicy Projektu nie pozostawili rywalom złudzeń, zwyciężając 2:0 (25:17, 25:18) i sięgając po końcowy triumf.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
- Projekt Siatkówka Plażowa Żyrardów
- MKS Volle Opoczno
- Copy Zone Legionowo
- Kamyki Warszawa
Po zakończeniu turnieju kilka słów podsumowania przekazał kapitan zespołu, Marcin Kołodziejski:
– Jestem bardzo dumny z chłopaków. Pomimo ciężkich warunków na hali i narastającego zmęczenia daliśmy radę i w najważniejszych meczach potrafiliśmy narzucić swoje warunki. To był bardzo dobry turniej w naszym wykonaniu.
Zwycięstwo w Grodzisku to kolejny dowód na to, że drużyna z Żyrardowa konsekwentnie buduje swoją pozycję na siatkarskiej mapie Polski i potrafi wygrywać z najlepszymi.
