W sobotę 03.08.2024 odbył się turniej piłki plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Piastowa. Zawodnik Klubu Sportowego Projekt Siatkówka Plażowa, Marcin Kołodziejski, odwiedził kolejne miasto na siatkarskiej mapie podróży. Pojechał na turniej Złoty Piasek Piastowa, na specjalne zaproszenie. Przez prawie 7 godzin rywalizowało ze sobą 16 par w systemie brazylijskim.
Koordynatorem i głównym sprawcą tego wydarzenia był Marcin Nowak (reprezentant Polski, olimpijczyk z Atlanty).
W pierwszym meczu nasz duet uległ jednej z najlepszych drużyn w kraju i ostatecznie zwycięzcom całego turnieju 2:1, przez co musieli grać cały turniej od prawej strony drabinki. Walka z słońcem i własnymi słabościami, 5 meczów dwu setowych pod rząd, ale udało się doczłapać do małego finału. A to wszystko w parze z Adamem Chrobotem z Warszawy.
Podsumowanie Turnieju Piłki Plażowej
Bardzo wysoki poziom pozwolił wszystkim kibicom na obejrzenie świetnych akcji i wyłonienie zwycięzców.
Wyniki Turnieju:
- Janusz Prus / Mateusz Michalak
- Arkadiusz Kapitan / Jakub Tuszyński
- Marcin Kołodziejski / Adam Chrobot
- Mateusz Gabriel / Krzysztof Romanowski
Dziękujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom za super akcje i serducho zostawione na piasku. Podziękowania dla Miasta Piastów, MOSiR Piastów oraz przyjaciela Tie-break Piastów. Do zobaczenia we wrześniu.



